W rytmie lat 60. i 70. przebiegał weekend majowy w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku. Odbył się tu zlot fanów zespołu The Beatles. Nie zabrakło też akcentu związanego z Krzysztofem Klenczonem.

Majówka z wielką czwórką
Występ Joanny Gawryszewskiej i Jana Lisiewskiego doskonale wpisał się w klimat imprezy

Od 29 kwietnia do 1 maja na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury

w Wielbarku zjechali się miłośnicy zespołu The Beatles, którym bliska jest muzyka słynnej Czwórki z Liverpoolu, ale także członkowie i zarząd Fan Clubu The Beatles REAKTYWACJA z Lublina, z jego prezesem - Krzysztofem Stanisławem Wernerem na czele.

Blok imprez rozpoczął konkurs piosenki „Legendy Wiecznie Żywe – The Beatles”. Wieczorem odbyło się spotkanie Fan Clubu REAKTYWACJA z Lublina, który zebranym licznie widzom zaproponował wiele atrakcji w postaci wystawy „Liverpool w moich oczach”, ciekawych wykładów i porcji świetnej muzyki, oczywiście w wykonaniu zespołu The Beatles.

Gościem honorowym spotkania był Sergey Radchenko – jeden z 25 światowych ambasadorów The Beatles Story Museum w Liverpoolu. Jego wiedza, opowieści o zespole i ciekawostki, jakich nie można znaleźć w żadnej encyklopedii, ani książce, urzekły widzów.

Wieczór dodatkowo uatrakcyjnił koncert Joanny Gawryszewskiej i Jana Lisiewskiego, którzy ze swoim repertuarem znakomicie wpisali się

w klimat spotkania.

Kolejny dzień majówki, to wycieczka do Szczytna pod hasłem „Śladami Krzysztofa Klenczona”. Goście odwiedzili miejsca pamiątkowe dotyczące słynnego muzyka i zwiedzili miasto, które bardzo im się podobało.

Choć pogoda nie była zbyt łaskawa, imprezy udały się znakomicie i zapewne zostaną na długo w pamięci uczestników.

(l)