Zbigniew Stakun w dwóch kolejnych zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc uzyskał 155 kg. Dało mu to drugie i pierwsze miejsce w jego kategorii wiekowej.

Mocny wycisk Zbigniewa Stakuna

W minioną sobotę (21 maja) Zbigniew Stakun wystartował w XVII Mistrzostwach Brwinowa. W kategorii WETERAN zajął 2. miejsce z wynikiem 155 kg. Szczytnianin taki sam rezultat osiągnął podczas niedzielnego I Turnieju o Puchar Starosty Kętrzyńskiego. Pozwoliło mu to zająć pierwsze miejsce w kategorii 50-59 lat.

W Kętrzynie wystartowali także inni zawodnicy ze Szczytna. Ewelina Łachacz zajęła pierwsze miejsce w zmaganiach kobiet (92, 5 kg). Karol Kowalczyk w kategorii wagowej do 83 kg uplasował się na drugiej pozycji z wynikiem 125 kg. Cała trójka trenuje w szczycieńskiej siłowni „Pod Rywalem”.