W ostatni weekend kwietnia wielbarski GOK rozbrzmiewał niezapomnianymi hitami zespołu The Beatles. Wszystko to za sprawą konkursu „Legendy wiecznie żywe”. Jego zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: Agnieszka Mirkowicz, Michalina Dąbkowska i Chór In Tempo.

Pośpiewali Beatlesów
Na zakończenie nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia uczestników, organizatorów i jurorów konkursu

W sobotę 29 kwietnia Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku zorganizował konkurs piosenki pt. „Legendy Wiecznie Żywe – The Beatles 2017”, w którym udział wzięli mieszkańcy powiatu szczycieńskiego. Wykonawcy zostali podzieleni na trzy kategorie: gimnazjum, szkoły średnie i dorośli. Po bardzo długich obradach jury wyłoniło zwycięzców. W kategorii gimnazjum pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Mirkowicz, która zaśpiewała i zagrała na pianinie utwór „Imagine” Johna Lennona. Jej także przypadła nagroda specjalna jury. W kategorii szkoły średnie zwyciężyła Michalina Dąbkowska, która zaśpiewała piosenkę „Help!”. W kategorii dorośli nagroda powędrowała do chóru In Tempo za wykonanie „Obladi Oblada”. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki związane z The Beatles. - Zgromadzona publiczność była pod wielkim wrażeniem interpretacji piosenek czwórki z Liverpoolu – podsumowuje dyrektor GOK-u Milena Zapadka.

Agnieszka Mirkowicz zachwyciła jury swoim wykonaniem „Imagine” Johna Lennona

Na zakończenie konkursu laureatka nagrody specjalnej Agnieszka Mirkowicz wystąpiła z minirecitalem, w trakcie którego zaprezentowała również swoją autorską piosenkę.

(m)

WYNIKI:

W kategorii gimnazjum:

I miejsce

– Agnieszka Mirkowicz

II miejsce

– Małgorzata Kozicka

III miejsce

– Wiktoria Niewiadomska

W kategorii szkoła średnia:

I miejsce

– Michalina Dąbkowska

II miejsce

– Karolina Grzywińska

III miejsce

– Katarzyna Gronowska

W kategorii dorośli:

I miejsce

– chór In Tempo z Wielbarka

Nagroda specjalna:

Agnieszka Mirkowicz