Nie sprawiła zawodu swojemu trenerowi i kibicom Natalia Chlebowska. W rozgrywanych w Spale Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w lekkiej atletyce zdobyła srebrny medal w pięcioboju, będąc o krok od złota.

W rozgrywanych w miniony piątek, sobotę i niedzielę w Spale Halowych Mistrzostwach Polski wystąpiło czterech lekkoatletów POLICYJNEGO KLUBU SPORTOWEGO ze Szczytna. Największe nadzieje trener Bukowiecki wiązał z występem pięcioboistki Natalii Chlebowskiej. I się nie zawiódł. Po pierwszym dniu zawodów utalentowana zawodniczka zajmowała pierwsze miejsce uzyskując w poszczególnych konkurencjach następujące wyniki: 60 m pł - 9.45, skok wzwyż - 1,55 m, kula - 11,59 m. Drugiego dnia spisała się nieco słabiej, skoczyła w dal na odległość 5,16 m a w biegu na 800 m uzyskała czas 2:32.91. W ogólnej klasyfikacji Natalia z dorobkiem 3390 pkt. zajęła drugie miejsce ulegajšc jedynie Paulinie Siwek z Siedlec (3413 pkt.), reprezentantce Polski na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych we Włoszech.

Do pełnego sukcesu brakowało niewiele, wystarczyło tylko, żeby Natalia skoczyła wzwyż o dwa centymetry więcej lub przybiegła na metę biegu na 800 m o 1,5 sek. szybciej.

- Nie ma co gdybać, tylko cieszyć się ze srebrnego medalu - mówi trener Ireneusz Bukowiecki. - To duży sukces biorąc pod uwagę fakt, że na skutek operacji Natalia przez cztery miesiące nie trenowała. Zajęcia wznowiła dopiero w grudniu ubr. Świadczy to o tym, że jest twarda i ma charakter.

To nie pierwszy już jej sukces w zawodach rangi Mistrzostw Polski. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zdobyła wicemistrzostwo w siedmioboju na otwartym stadionie, a w poprzednich latach czterokrotnie zajmowała czwarte miejsca w kategorii młodziczek i juniorek młodszych.

Pozostali lekkoatleci Pol.KS-u nie zakwalifikowali się do ścisłych finałów. Pawłowi Chlebowskiemu zabrakło do tego tylko 8 cm. Wynik 6,65 m w skoku w dal dał mu 9 miejsce. Michał Steraniec w biegu na 300 m poprawił rekord życiowy. Wynik 38,37 pozwolił mu zając 12 miejsce. To zdaniem trenera bardzo dobre osiągnięcie.

- Za rok na pewno znajdzie się w finale i będzie walczył o czołowe miejsce - zapowiada Ireneusz Bukowiecki i trochę żałuje, że Michał nie wystartował na krótszym dystansie - 200 m. Zmierzony międzyczas w biegu na 300 m wskazywał, że Michał znalazłby się w finale dwustumetrówki.

Duże nadzieje trener wiąże też z juniorka młodszą Olgą Drapałą. Do Spały pojechała z niewyleczoną kontuzją i chociaż on jak i towarzyszący zawodniczce tata odradzali jej start w biegu na 1000 m, ambitna biegaczka nie uległa namowom. Z wynikiem 3:15.00 zajęła 13 miejsce.

Piąty zawodnik Pol.KS-u Szczytno, który zdobył prawo startu w Mistrzostwach Polski - Przemysław Terlik miał pecha. Po przyjeździe do Spały dopadła go grypa. Temperatura 38,5 stopnia C uniemożliwiła mu udział w biegu na 300 m. Uzyskane w finale przez zawodników czasy wskazywały, że miał on szansę na brązowy medal.

Reprezentacja województwa warmińsko-mazurskiego, której trenerem koordynatorem jest Ireneusz Bukowiecki, zdobyła na Mistrzostwach Polski 6 medali - 3 srebrne i 3 brązowe. Najbliżej złota była Natalia Chlebowska.

Trener Bukowiecki, chociaż dopiero od 5 lat prowadzi młodzieżową sekcję la w Pol.KS-ie, ma już poważne osiągnięcia. Jego podopieczni zdobyli na Mistrzostwach Polski seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików łącznie 14 medali, w tym 3 złote, 9 srebrnych i 2 brązowe.