Zaplanowane na przedświąteczne piątek i sobotę mecze pierwszej kolejki rundy rewanżowej IV ligi i klasy okręgowej zostały przełożone. Decyzję taką w połowie minionego tygodnia podjął Warmińsko-Mazurski ZPN. Przyczyną był zły stan boisk i zapowiadana zimowa aura.

Futboliści czekają na wiosnę

MKS Szczytno swój mecz miał rozegrać w Wielki Piątek z Czarnymi Olecko, natomiast Błękitni Pasym planowali na sobotę wyjazd do Biskupca, gdzie oczekiwała ich miejscowa Tęcza. Spotkania prawdopodobnie odbędą się w kwietniu. Jeśli pogoda ponownie nie spłata figla, w najbliższy weekend MKS zagra w Ostródzie z Sokołem, natomiast pasymianie zmierzą się na wyjeździe z LZS-em Lubomino-Wilczkowo.

Szczytnianie w piątek zamiast meczu mieli trening, natomiast podopieczni Tadeusza Justki zagrali w sobotę na obiekcie przy pasymskim gimazjum dodatkowy sparing z Orłem Janowiec Kościelny. Dość niespodziewanie Błękitni przegrali 1:2 (0:2) po nie najlepszej, zwłaszcza w pierwszej połowie, grze. Jedyną bramkę dla „przymusowych” (spotkanie miało się pierwotnie odbyć w Janowcu) gospodarzy zdobył Robert Ambroziak. Gole dla przyjezdnych padały po błędach obrony i bramkarza. Przy bramce pierwszej defensorzy nie upilnowali zawodnika Orła, wbiegającego do dośrodkowania z rogu, przy drugiej nie popisał się Brzozowski, źle odbijając piłkę. Warto dodać, że pasymianie miesiąc temu nie mieli problemów z Orłem, wygrywając 4:1. Przed tygodniem zespół z Janowca rozprawił się także z Omulwią Wielbark, którą pokonał 3:0.

Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej MKS zajmuje ostatnie miejsce w IV-ligowej tabeli z dorobkiem 3 punktów, pasymianie zaś to lider rozgrywek grupy I klasy okręgowej, mający na swoim koncie 35 punktów. Na najbliższy weekend zaplanowane są również pierwsze mecze rundy rewanżowej klasy A. Prowadząca w grupie III Omulew zagra w Jezioranach z MKS-em, WPZ Lemany na wyjeździe z KS Wojciechy, a KP Szczytno - także na boisku rywala z Orłem Biesal.

Drużyny występujące w klasie B wybiegną na ligowe boiska w pierwszy weekend kwietnia.