Reprezentanci WSPol Szczytno wywalczyli cztery medale podczas Mistrzostw Polski Policji w Judo, które odbyły się Legionowie. Najbliżej złota była Magdalena Kobylarz, studentka II roku Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W wadze 56 kg zajęła ona drugie miejsce. galeria >>

Mundurowi na medal

W mistrzostwach oprócz osób związanych w jakiś sposób z branżą policyjną startowali judocy pracujący w straży granicznej, pożarnej i miejskiej, służby więziennej, ABW-u i BOR-u. W stawce tej znalazła się siódemka reprezentantów WSPol. Najlepiej spisała się Magdalena Kobylarz, zdobywając w kat. 56 kg srebrny medal. Na trzecim stopniu podium stanęli: Jacek Szewczak (90 kg), Marlena Dudek (+56 kg) i Tadeusz Dymerski (+81 kg, pow. 40 lat). Ze swojego medalu, już dziewiątego w policyjnych mistrzostwach, szczególnie zadowolony był Tadeusz Dymerski. - Pobiłem chyba rekord. Nie było żadnego 50 - latka, a tu nagle wyskakuje facet 62-letni – słyszymy od najbardziej doświadczonego z naszych zawodników, który rywalizował z judokami młodszymi od siebie o 20 lat. - Wiedziałem, że wygranie drugiej walki daje medal. Wycofałem się po niej, bo nie starczyło już siły. Mimo niezłych walk medali nie udało się wywalczyć w Legionowie: Mateuszowi Korszeniowi (81 kg), Michałowi Lisickiemu (90 kg) i Markowi Rybce (81 kg, pow. 40 lat).