Podczas grudniowych pływackich MP Służb Mundurowych zrodził się pomysł zorganizowania podobnej imprezy na szczeblu wojewódzkim. Przejście od słów do czynów zajęło niewiele czasu i już w ostatni marcowy weekend basen WSPol. gościł strażaków z 7 komend z terenu województwa i 5 drużyn wystawionych przez szczycieńską szkołę policji.

W I Mistrzostwach Strażaków i Policjantów WSPol. wystartowało łącznie 59 zawodników. Rywalizowali oni na dystansie 50 m, który pokonywali różnymi stylami. Spośród strażaków reprezentujących Szczytno najlepiej spisał się Jacek Baczewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, zajmując drugie miejsca w stylu dowolnym (30,89) i stylu klasycznym (40,95). W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła KP PSP w Mrągowie przed Ełkiem i Gołdapią. Szczycieńscy strażacy, którzy wystawili dwie drużyny zajęli szóste i ósme miejsce. - Poziom był dość wyrównany - ocenia jeden z organizatorów Jacek Baczewski z KP PSP w Szczytnie. - Takie zawody planujemy zorganizować również za rok, ale chcemy namówić do udziału więcej komend. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, puchary, dyplomy i sprzęt pływacki.