Niewielka miejscowość w gminie Świętajno - Stare Czajki w parafii Klon może się poszczycić, tym że pochodzi z niej nowo wyświęcony ksiądz Sebastiana Rolka. Jego msza prymicyjna w minioną niedzielę stała się dla całej wspólnoty parafialnej niezwykłym świętem.

Prymicja księdza Sebastiana
Msza prymicyjna ks. Sebastiana Rolki odbyła się w kościele Znalezienia Krzyża Świętego w Klonie

ZAMIAST ZARZĄDZANIA, WYBRAŁ SEMINARIUM

Ks. Sebastian Rolka zaledwie tydzień temu przyjął święcenia kapłańskie. Miało to miejsce w Ołtarzewie k. Warszawy. W tym samym czasie wraz z nim wyświęcono ośmiu kapłanów.

Ks. Sebastian ukończył liceum profilowane rolniczo - spożywcze w Rozogach, zdał maturę, potem pracował jako stolarz. Przez rok studiował zarządzanie w Ostrołęce, ale już w trakcie tych studiów postanowił wstąpić do seminarium. Najpierw odbył roczny nowicjat w Wadowicach, potem studiował przez sześć lat teologię w Ołtarzewie w zakonie pallotynów.

Ks. Sebastian Rolka w wolnych chwilach uprawia sport i czyta książki

Zapytany przez nas, jak odkrył w sobie powołanie kapłańskie odpowiada: - Po ludzku trudno jest wytłumaczyć tę duchową potrzebę, cały czas będę to odkrywał.

Jest jednak szczęśliwy, że w swojej decyzji wytrwał. Teraz widzi się jako duszpasterz parafialny, chce nieść pomoc chorym i potrzebującym.

PASJONAT SPORTU I LITERATURY

Młody ksiądz dba o zdrowie, stara się przynajmniej dwa razy w tygodniu biegać i to nie lada trasę, bo aż 10 kilometrów. Kiedy ma okazję, również jeździ na rowerze. Lubi czytać książki podróżnicze oraz dotyczące życiorysów świętych. Zamierza dalej pogłębiać swoją wiedzę z dziedziny historii.

Mszę prymicyjną poprzedziła procesja, w której księdzu Sebastianowi towarzyszyła rodzina i znajomi

Ks. Sebastian ma dwóch młodszych braci i starszą siostrę.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.