MKS Szczytno - Vęgoria Węgorzewo 0:3 (0:1)

0:2 - Dawid Ostrowski (47.),

0:3 - Piotr Kodeniec (48.)

MKS: Gadomski, Opalach (62. M. Pietrzak), Jeger, Magnuszewski, Skonieczny, Gregorczyk (85. Klimek), Przetak, Miłek, Nasiadka (55. Łoński), P. Pietrzak, Kosiorek (46. Kwiatkowski).

Vęgorii wystarczyło kilka minut

- Idę do domu - stwierdził jeden z kibiców MKS-u tuż po zdobyciu przez węgorzewian drugiej bramki. Co stracił? Trzeciego gola dla gości, zdobytego po ładnej akcji, zakończonej wolejem (bierna postawa obrony), silny strzał zawodnika Vegorii w słupek, próbę przelobowania bramkarza przyjezdnych z połowy boiska (Magnuszewski) i ambitny zryw szczytnian w ostatnich minutach. Przez kilkadziesiąt sekund wypracowali więcej sytuacji, niż przez cały mecz - najpierw Przetak uderzył w poprzeczkę, chwilę później groźnie główkował wyróżniający się Magnuszewski. Warto odnotować również powrót na boisko Mariusza Pietrzaka, który wiosną miał już nie zagrać. Był to pierwszy wiosenny mecz MKS-u na własnym boisku, w którym szczytnianie nie strzelili bramki. Gościom do odniesienia okazałego zwycięstwa wystarczyło zaledwie parę minut.

Concordia Elbląg - Jeziorak Iława 1:2 (1:1), Czarni Olecko - Huragan Morąg 3:4, Mamry Giżycko - Płomień Ełk 3:0 (1:0), Polonia Pasłęk - Mrągowia Mrągowo 2:0, Start Działdowo - Motor Lubawa 3:0, Zamek Kurzętnik - Zatoka Braniewo 0:1, Granica Kętrzyn - Sokół Ostróda 0:6.

klasa okręgowa - 20. kolejka

Błękitni Pasym - Pisa Barczewo 2:0 (0:0)

1:0 - Sebastian Łukaszewski (85.), 2:0 - Konrad Pławski (88.)

Błękitni: Brzozowski, Kruk, Głodzik, Mazurek, Wojtkiewicz (68. Łączyński), A. Foruś, Ziętak, S. Foruś (68. Prusik), Łukaszewski, Gołębiewski, Ambroziak (77. Pławski).

- Zwycięstwo przyszło z najwyższym trudem - powiedział o niedzielnym meczu sekretarz Błękitnych Jan Suchomski. - Jak zwykle mieliśmy bardzo dużo niewykorzystanych sytuacji. Pasymianie, choć byli drużyną zdecydowanie przeważającą, wystawili swoich kibiców na próbę nerwów. W pierwszej połowie dogodnych sytuacji nie wykorzystali: Gołębiewski, A. Foruś i Ambroziak. Bramkarz gości skapitulował dopiero w 85. min. Pokonał go Łukaszewski, który dobił swój strzał z kilkunastu metrów. Parę minut później wynik ustalił wprowadzony w ostatnim kwadransie Pławski, wykorzystując podanie od Gołębiewskiego. Tuż przed końcem mogły paść jeszcze kolejne gole, ale szczęście nie sprzyjało Łączyńskiemu, Prusikowi i zdobywcy ostatniej bramki. Po meczu ekipa z Barczewa, nie mogąc przeboleć porażki, zaatakowała sędziego. Musiała interweniować policja.

Tęcza Biskupiec - Rominta Gołdap 1:1 (0:1), LZS Lubomino-Wilczkowo - DKS Dobre Miasto 0:2 (0:0), Granica Bezledy - Victoria Bartoszyce 0:4 (0:4), Leśnik Nowe Ramuki - Orlęta Reszel 2:2 (1:0), Łyna Sępopol - MKS Korsze 2:1 (0:0), Mazur Pisz - Warmia Olsztyn 0:3 (0:2), Polonia Lidzbark Warmiński - Mazur Ełk 1:6 (1:2).

A klasa - grupa III - 17. kolejka

Omulew Wielbark - Strażak Gryźliny 3:0 (0:0)

Bramki dla Omulwi: Mateusz Abramczyk (52., 90.), Marek Remiszewski (56.)

Omulew: Przybysz, Górski, Wilga, Trzciński (67. Zalewski), Siepiela, Elsner, Cieślik (58.

Baranowski), Remiszewski, Berk (70. Łazicki), Abramczyk, Suchecki (77. Koziatek).

Od pierwszych minut widać było, która drużyna jest lepsza. Liderowi brakowało jednak wykończenia akcji. Przed przerwą goście stworzyli zaledwie jedną sytuację, ale zawodnik z Gryźlin, mając przed sobą tylko Przybysza, fatalnie przestrzelił. Podopieczni Mariusza Korczakowskiego odblokowali się po zmianie stron. Być może podkręcenie tempa ich poczynań ofensywnych wymusił padający coraz intensywniej deszcz. Zdobywanie bramek zaczął i zakończył Abramczyk.

WPZ Lemany - Kormoran Zwierzewo 1:0 (1:0)

Bramka dla WPZ:

Michał Ryłka (4.)

WPZ: Kielin, Nowik, C. Nowakowski, Sawicki, Malinowski, Brzuzy (87. C. Zaborowski), Zawitowski, Lisiewicz (70. Bogacki), Kandybowicz, Kwiecień, Ryłka (46. Nasiadka).

Wynik meczu został ustalony już po jednej z pierwszych akcji spotkania. W zamieszaniu powstałym po wrzutce z rogu najsprytniejszy był Ryłka. Kolejnych bramek nie oglądano, choć szanse miały obie drużyny. W 70. min swój zespół osłabił C. Nowakowski, który otrzymał drugą żółtą kartkę.

Fortuna Gągławki - KP Szczytno 4:0 (3:0)

KP: Krawczyk, M. Rzosiński (46. Dziuban), T. Rzosiński, Młotkowski, Jeromin, Ponikiewski, Ziółek (46. Sakowicz), Kąkol, Jurczak, Archacki, Lisiewicz.

Wicelider dominował niemal przez cały mecz. Gdyby nie dobra postawa Krawczyka, zwycięstwo gospodarzy byłoby wyższe.

Orzeł Czerwonka - Tempo Wipsowo 2:0 (0:0), Korona Klewki - Burza Słupy 1:0 (0:0), Stomilowcy Olsztyn - KS Wojciechy 2:0 (1:0), MKS Jeziorany - Orzeł Biesal 1:1 (0:0).

Klasa B - grupa IV - 12. kolejka

Strażak Olszyny -

Sprint Gródki 0:3 wo.

Zespół z Olszyn dołączył do dwóch drużyn, które wycofały się z rozgrywek. Powodem tej decyzji były kłopoty finansowo-kadrowe klubu. W kolejnych spotkaniach z „udziałem” Strażaka będą przyznawane walkowery.

Płomień Turznica - SKF Kunki 4:2 (1:0), KS Tyrowo - OHI Frednowy 4:0 (4:0). Pauzowały: Zryw Jedwabno, Start II Nidzica.

grupa V - 14. kolejka

Goście pomylili termin: planowali wyjazd w niedzielę, choć zgodnie z terminarzem mecz miał zostać rozegrany w sobotę.

Niedźwiedź Ramsowo - KS Różnowo 4:0 (0:0), Burza Barczewko - Perkoz Łężany 1:4 (1:1), KS Łęgajny - Mewa Prejłowo 5:1 (3:0), Kormoran Purda - Błękitni Stary Olsztyn 3:1 (1:0). Pauzował Kormoran Lutry.

JUNIORZY - grupa IV

14. kolejka

MKS Szczytno - WPZ Lemany 3:2 (2:1); br.: samob. (30.), Konrad Krawiec (45.), Kamil Kosiorek (56.) - Dariusz Kołakowski (5.), Arkadiusz Wnuk (60.)

Start Nidzica - KP Szczytno 7:0 (3:0).

JUNIORZY MŁODSI - grupa IV

14. kolejka

MKS Szczytno - Błękitni Pasym - mecz przełożony.

Start Nidzica - Omulew Wielbark 2:2 (2:1); br.: Paweł Karcz (12.), Jarosław Wilga (44. -k.)

MŁODZICY- grupa V

14. kolejka

Warmia II Olsztyn - MKS Szczytno 3:0 (1:0)

Orzeł Biesal - Reda I Szczytno 7:2 (2:1); br.: Jędrzej Rydzewski (30.), Sebastian Kozłowski (44.)

Reda II Szczytno - Warmia I Olsztyn 1:0 (1:0); br.: Paweł Marszałek (18.)

Błękitni Pasym - Pisa Barczewo 0:7 (0:4)

mecz awansem: Orzeł Biesal - Reda II Szczytno 0:3 (0:0); br.: Damian Kujtkowski (47., 60.), Tomasz Kaczyński (48.)

TRAMPKARZE- grupa V

14. kolejka

GKS Stawiguda - MKS Szczytno 3:3 (3:1); br.: Wojciech Kłak (2., 47., 52.)

Reda Szczytno pauzowała.

ROZGRYWKI ŻAKÓW I ORLIKÓW

Swoje mecze rozgrywają także drużyny tworzone przez piłkarzy z młodszych grup wiekowych.

ORLIKI

W meczach w ramach I turnieju rundy wiosennej (stadion przy ul. Śląskiej) padły rozstrzygnięcia: MKS Szczytno - Reda Szczytno 1:0, Reda Szczytno - Warmia I Olsztyn 3:0, MKS Szczytno - Warmia II Olsztyn 7:0, Reda Szczytno - Warmia II Olsztyn 2:0, MKS Szczytno - Warmia I Olsztyn 1:0, Warmia I Olsztyn - Warmia II Olsztyn 4:0.

W tabeli po 5 turniejach (włączając rundę jesienną) prowadzi MKS Szczytno (41 p.), przed Redą (21), Warmią I (18) i Warmią II (8 p.)

ŻACY

Spotkania II turnieju rundy wiosennej (stadion przy ul. Śląskiej) zakończyły się wynikami: MKS Szczytno - Omulew Wielbark 0:1, Reda Szczytno - Omulew Wielbark 2:3, MKS Szczytno - Jedynka Nidzica 2:0, Jedynka Nidzica - Omulew Wielbark 2:1, MKS Szczytno - Reda Szczytno 4:0, Reda Szczytno - Jedynka Nidzica 2:0.

Po 6 turniejach prowadzi MKS Szczytno (40 p.) przed Omulwią (33), Jedynką (17) i Redą (13).