LIGA WOJEWÓDZKA

2. kolejka

Gwardia Szczytno – OSiR Omega Rybno 3:0 (26, 15, 20)

Gwardia: Zawalniak, Pruchniewski, Hain, Pyśk, Ogrodowczyk, Potakowski, Dymerski (libero).

Szczytnianie rozpoczęli fatalnie – po kilku autowych atakach i kontaktach z siatką przegrywali 0:5. Później błędów było już mniej i w połowie seta gwardziści wyrównali, a po emocjonującej końcówce wygrali do 26. Drugi set był bez historii. Tu zawodnicy Gwardii szybko (4:0, 8:3) wypracowali bezpieczną przewagę, której nie oddali już do końca. Więcej walki było w partii ostatniej. Prawie przez cały set wynik oscylował w okolicach remisu. Zespół Rafała Zawalniaka „odjechał” w samej końcówce, a ostatni punkt, po ataku z lewego skrzydła, zdobył właśnie grający trener szczytnian.

Nieliczna widownia (brak plakatów) oglądała w niedzielę bardzo nierówną grę szczytnian. Błędy na poziomie gimnazjum sąsiadowały z niezłymi atakami czy blokami. Wartych kamery było z pewnością kilka akcji w obronie, gdy dzięki refleksowi i ofiarności gwardziści ratowali stracone, zdawałoby się, piłki.

Pozostałe wyniki:

Truso Grupa Wodna Elbląg – Gmina Kozłowo 3:0 (0,0,0) – walkower, Foto Ola Ostróda – MOSiR Ełk 2:3 (23, 21, -15, -17, -13). Pauzowała Nidka Ruciane-Nida.

1. Truso 2 4 6-0

2. MOSiR 2 4 6-2

3. Gwardia 2 3 3-3

4. Nidka 1 2 3-0

5. Omega 2 2 0-6

6. Foto Ola 1 1 2-3

7. Gmina 2 1 0-6